16 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 28°
  • Izmir 31°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.017
Dolar5,7134
Euro6,413
Altın258,94

Sürücülerin 3 Temmuz'dan İtibaren Dikkatli Olması Gerekiyor!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, plakalarla alakalı tekrar düzenleme kapsamında hata tablosunun 3 Temmuz'dan itibariyle gireceği hakkında uyarılarda bulıundu.

Sürücülerin 3 Temmuz'dan İtibaren Dikkatli Olması Gerekiyor!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, otomobillerin plakası ile alakalı tekrar düzenlenerek hata haritasında 3 Temmuz’da başlayacağı hakkında uyararak, "Hızlı Geçiş Sistemi'nde hatalı ceza yazılmasına da sebep olan, plakalarında ki sayıların aracılığı ile vida bulunması ve yazıların silik, bold, italik ya da kapatma tarzında olacağı büyük kusurlu sayılıyor. " dile getirdi.

MUAYENEDE KALIYOR

Fevzi Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, kusur tablosunda yapılan değişim ile ilgili standartlar uygun olmaması ile olmayan plakaların muayeneden geçemeyeceği bilgisi verildi.

Yeni hata tablosunun 3 Temmuz'dan itibari ile geçerli olacağı ifade eden Fevzi Apaydın, "Güncelleme ile Hızlı Geçiş Sistemi'de yanlış ceza yazılmasına da sebep olarak sayılar arasında vida bulunacağı, yazıların silik, bold, italik ya da kapatma tarzında olması büyük hatalı sayılmış olacak." söyleminde bulundu.

MERDİVEN ALTI MEKANLARDA BASILIYOR

Fevzi Apaydın, plakalardaki yazı ve rakamların 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre genişliğinde olması gerektiğini bildirdi. Plakaların basım ve dağıtıcısının Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ve bağlı odalarında verildi dile getiren Fevzi Apaydın, merdiven altı mekanlarda basılan sahte plakanın terör olayı, gasp, soygunlarda kullanıldığını ifade etti.

FİYATI 31 TL

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu birimleri sayesinde kayıt tescil ofislerinde 31 TL karşılığında dönüştürüleceğini dile getirdi.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri