Mardin iline bağlı Kayabalı Köyü'nden 25 yıl önce Antalya'ya gelerek, ilkokul senelerinde sokak sokak gezen simit satan 28 yaşındaki Mehmet Emin Yılmaz, bugün ağabeyi ile beraber 3 simit ve unlu ürünler fırınıda 20 kişi çalıştıran bir işveren oldu.

23 ÇOCUKLU AİLENİN ÇOCUĞU OLARAK DÜNYAYA GELDİ

Çocukluğunu yağmur, soğuk, fırtınaya bakmadan okuldan çıkar çıkmaz tabla başına oturarak yerleşen sokak ve caddelerde simit satan Mehmet Emin Yılmaz, hayalleri için yolculuğuna başladı ve hayalini gerçekleştirdiği mutluluğunu yaşadı. 23 çocuklu Mardinli bir ailenin oğlu olarak daha 3 yaşındayken Antalya'ya gelerek ve ilkokul çağları sırasında ağabeyleri ile beraber caddelerde saatler sürerek simit satmakla uğraşan Mehmet Emin Yılmaz, o günleri anlattığında gözleri yaşarıyor.

ÖNEMLİ OLANIN PARA OLMADIĞINA İNANIYOR

Emin Yılmaz, "Önemli olan para kazanmak değil ama yaşamın zorluğunu öğrenin. Tecrübe kazanın. Aldığınız tecrübeler ile size geri kazanım sağlayacak." dedi.

 4. ŞUBEYİ DE AÇACAK

9 ay önce öğretmen Gönül Yılmaz ile evlenerek yaşamlarını birleştirdikleri Mehmet Emin Yılmaz, şimdi ağabeyi ile beraber 3 işyeri sahibi olduklarını ve 4'üncü şubeyi açmaya hazırlanıyor.