Snapchat'i kuran Snap adlı şirketin hisse fiyatı dün 17 dolara kadar geriledi, ilk halka arz edildiği fiyata kadar düşmüş oldu.

Mobil mesajlaşma uygulaması Snapchat'i kuran ve geliştiren Snap adlı şirketin hisseleri şirketin dört aylık periyodunda en alçak seviyelere geriledi. New York borsasında işlem yapan Snap şirketi hisse başına değeri, geçen günlerde yüzde 17'nın üzerinde değer kaybetti, bugün de yüzde 3.3 kayıp yaşadığı görüldü.Kayıbı önlemek için şirket yetkilileri önlem alma peşinde olduğu belirtildi.

SNAPCHAT FİRMASININ KURUCUSU SNAP ŞİRKETİN BORSADA ÇAKILDI

Snap'in hisse değeri bugün 17 dolara kadar seviyelerine gerilerken, ilk vatandaşa arz (IPO) edildiği ücrete kadar düşmüş bulundu. fakat, şirketin piyasa değeri de 22 milyar doların altına düştü. 2 Mart'taki halka arzında firmanın hisseleri 17 dolardan satışa sunulmuş ve 3 vakit içinde 25.85 dolara çıkarak yüzde 52 prim yapmıştı.
Aynı gün, Snap'in piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolar olurken, şirket, piyasa değeri yaklaşık 11 milyar dolar olan Twitter'ı geride bırakmıştı. ABD'li teknoloji firmalarının hisselerinin bu hafta düştüğüne dikkati çeken uzmanlar, yatırımcıların Snap hisselerinde de satışa yöneldiğini belirtiyor.