Bir dönemin popüler oyun konsolu Atari, yeni bir teknolojik aletle piyasaya çıkacak. Atari Yönetim Kurulu Başkanı Frederic Chesnais'e göre, Atari yeni bir konsol üstünde çalışıyor. Atari 2600'ün teknolojik hâli olacak yeni aletin ismi henüz belli olmadı.

DONANIM İŞİNE GERİ DÖNDÜLER

Röportajda konuşan Chesnais, donanım işine geri döndüklerini söyleyerek Atari'nin Nintendo'nun açtığı yolda ilerleyerek bir minyatür konsol hazırladığı bilgisi alındı.

ATARİ NOSTALJİYİ YAŞATABİLİR

80'lerin efsane oyun konsolu imalatçısı, HD TV destekli bir Atari 2600 hazırlayacağı bilgisi geldi. Atari’nin yeni konsolu Atari 5200, Atari 7800, Atari Jaguar oyunlarını da destekçisi reel bir 80'ler nostaljisi yaşatabilir.

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BAZ ALINIYOR

Chesnais, konsolun Bilgisayarlarda ki bir teknolojiyi baz alınacağını dile getirdi. Microsoft ve Sony de Xbox One ve PlayStation 4 için benzer bir yol izlenmişti. Bunun nedeni de, geliştiriciler oyunları, hâlihazırda alışık oldukları biçimde bilgisayar üstünden hazırlanması sağlanıyor. Bu tarzda hazırlanan bilgisayar oyunları da kolayca tüm platformlara uyumlu hâle getirilerek, geliştiricilere daha çok satış ve daha çok kazanarak cebini dolduruyor.