Sağlık Bakanlığı, ÖSYM'nin yapacağı sınav sonucu yerleştirmelerine göre, 12 bin 500 sağlık personeli alımı yapacak. Başvurular, 7 ila 13 Haziran tarihleri içerisinde gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu yerel teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, ÖSYM'nin yapacağı merkezi yerleştirme ile, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12 bin 500 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak.

Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinden paylaşılacak.

Tercih yaparken lisans seviyesindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim seviyesindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

TERCİHLER 7-13 HAZİRAN ARASI

Adaylar tercihlerini, 7 ila 13 Haziran 2017 tarihleri içerisinde tercih kılavuzunda gösterilen kurallar çerçevesinde ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek gerçekleştirebilecekler. ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığı'na posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli sayılmayacak.

BU BÖLÜMDEN MEZUNLAR DİKKAT

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi alanlarında tercih yapmak isteyen adayların, tercih yapma sürelerinin başlayacağı 7 Haziran 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsi olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.