Bundan böyle yolcular bindikleri bankoların üstünde parlayan yeşil ya da kırmızı ışık haricinde hangi biniş bankosuna uygun olup olmadığına bakabilecek. Uygulamadan sonra biniş bankosunun önlerindeki yığılmalar azalarak ortadan kaldırılacak.

ÖZEL GEÇİŞ NOKTALARINDA DEVAM EDECEK

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda yolcuların yaz nüfusunun daha az etkilenmesini sağlanması amacıyla yeni etkinlikler devreye soktu. İç hat kalkışlarında fast track yani hızlı geçiş denilen hizmetine para veren müşteriler satın aldıkları biletlerin, bu geçişlerini artık iç hat içinde giden yolcu asma katı içerisinde yer alan özel geçiş noktasında devam edecekler. Müşteriler, asma katta yeni hizmete girecek olan ve özel geçiş noktasından geçecekler.

BANKOLAR DAHA ETKİLİ VE VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILMALI

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı terminal binası içinde bulunan tüm biniş bankosunun daha güçlü ve önemli şekilde kullanılmalarına olanak sağlayarak sinyalizasyon uygulaması da hizmete girdi. Böylece iç ve dış hatlarda olan check-in işlemini oluşturmak amacıyla kontuarda en önde sırada yer alan müşteriler, kontuar üstünde yanan yeşil veya kırmızı ışığın rengine göre hangi kontuara uygun olduğu veya olmadığı konusunda daha netlik kazancak.