Bakanlar Kurulu, günlük hayata dokunan, sokaktaki vatandaştan iş dünyasına kadar her kesimi kapsayan, hizmet ve reformlara yönelik 180 günlük eylem planını masaya yatırdı. 

Ekonomi ağırlıklı yeni kararlar, uygulamalar süratle devreye girerken; bu süreçte bakanlıklar, üst kurullar, kilit organlar da yeniden yapılandırılıyor. Kabine değişikliği ile beraber kamudaki kurul ve komisyonların başkan ve üyeleri de belirlendi. Bu hafta yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında 180 günlük eylem planı değerlendirildi.

Takvim' in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki günlerde açıklayacağı eylem planında vatandaş için öncelikli olan talepler, kısa sürede yaşama geçirilecek başlıklar ve önemliöncelikli projeler yer alacak.

250'YE YAKIN İCRAAT YER ALIYOR!

Planda 6 aylık dönemde 250' ye yakın icraat yer alıyor. Küçük işletmelerin desteklenmesinden ticari hayatta çeşitli kolaylıklara, sosyal güvenlikten yeni teşviklere kadar birçok başlık bulunuyor

Öte yandan Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi' nde İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının Oluşturulması Toplantısı' nın açılış oturumunda yapmış olduğu konuşmada;

"Ülkemdeki rektörlerimizden de ricam var, YÖK Başkanımız ile de bu durumu konuşuyorum, Allah aşkına şu yardımcı doçentlik olayı nedir? Şunu bir gözden geçirin. Yardımcı doçentlik ile ön kesiyoruz. Dünyanın kaç yerinde acaba yardımcı doçentlik var? Ben araştırdığım yerlerde doğrusu böyle bir mekanizma pek görmüyorum. Bunu birileri birilerini oyalamak için yapmışlar. Bu, gerçekten ilmiye sınıfına bir paravan, engel teşkil ediyor. Bunu aşmamız gerekmekte ve aşacağımıza olan inancım da tam." diyerek açıklamalarda bulunmuştu.