Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur yasası olarak tanınmış olan 657 kanunu ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, 657'nin memur işçi ayrımının olarak düşünülmemesi gerekiyor tamamıyla tüm personeli kapsamalı memur işçi ayrımı gözetmemeli dedi.

"EN ÖNEMLİ PROBLEMLERDEN BİRİ 657'DİR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Ülkemizin en önemli problemlerinden biri de 657 kanunudur. Bu 657 kanunun da bir anlaşma sağlanılabilirse, yani Batı'da olduğu tarzda bir 657 kanunun memur işçi ayrımı gözetmeden tüm çalışanların tamamını kapsamalı bu 657 kanunu böyle değiştirilmesi gerekiyor. Bu durumun olmuş olduğu zaman zaten çok daha isabetli olarak adımların atılmış olduğunu görmüş olacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Türkiye'nin yakın tarihinde yaşadığı en büyük ihanet ve darbe kalkışmasının birinci sene-i devriyesinde buluşuyoruz. O gece yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Darbecilerin karşısına çıkan her bir vatandaşımıza şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz'da nasıl bir millet olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Bilhassa gençler hususunda ümitsizliğe düşmüş olanlar vardı. O gün gördük ki küllerin altında kor bir ateş yanıyordu. Vakti ve saati geldiğinde o kor istiklaline el uzatanlara karşı bir aleve dönüşür.

Bir asır önce yedi düvelin birleşip, tüm kuvvetiyle saldırdığı Çanakkale'de herkesi şaşırtan bir zafere imza atmıştık. 15 Temmuz'da da yedi düveli arkasına alan bir ihanet şebekesinin 40 senelik planını 20 saate kalmadan bozarak tarihimize yeni bir zaferi işledik. Savaşlar, ordular içerisinde yapılır. Türk milleti 15 Temmuz'da ordulaşmış bir ihanet şebekesine yönelik yüreğindeki imanı ve çıplak elleriyle bir mücadele verdi