Ramazan Öncesi Pastırma Ve Sucuğa Zam

Son dönemlerde meydana gelen zam artışları, pastırma ve sucukta da kendini gösterdi. Et fiyatlarına uygulanan zamlar şimdi de pastırma ve sucuk tezgahlarına yansıdı. Pastırma ve sucuk fiyatları 5-6 TL yükselmiş vaziyette.

Ramazan Öncesi Pastırma Ve Sucuğa Zam

Ramazan Öncesi Pastırma Ve Sucuğa Zam

Gıdada özellikle de et fiyatlarında meydana gelen zamlar, pastırma ve sucuk fiyatlarına da yansıdı. Ramazan'da sofralarda iftariyelik olarak masaları süsleyen pastırma ve sucuk fiyatlarında daha şimdiden 5 ile 6 TL arasında zam uygulandı. Pastırmalar 80 ile 140 TL arasında, sucuklar ise 40 ile 65 TL arasında tazgahlarda yerini aldı.

'MECBUR KALIP BU ZAMMI UYGULAMAYA BAŞLADIK'  

Ortalama 12 senedir bu sektörde olduğunu ve ete uygulanan zamlardan dolayı mecburen fiyatları tezgaha yansıttıklarını ifade eden esnaf Yasin Güzel, 'Bizim sektörümüz pastırma, sucuk ve mantı üzerine. Genelde dışarıya hitap ediyoruz. Dışarıdan gelen turistlerimize hitap ediyoruz. Ramazan'a az bir zaman kaldı. Şu anda pastırma ve sucuk fiyatlarımız değişiklik göstermektedir. Ramazan'da Kayseri halkı olarak ağırlıklı pastırma tüketiliyor. Pastırma fiyatlarımız 80 TL'den başlıyor, 135-140 TL ye kadar değişkenlik gösterebiliyor. Sucuk fiyatlarımız da 40 TL den başlayıp, 65 TL ye kadar geçebiliyor. Önümüzdeki hafta ve Ramazan içerisinde, pastırma ve sucuğa rağbetin çok olacağını düşünüyoruz. Bu yüzden fiyatlara zam yapmak istemedik ama genel olarak et fiyatları zamlandığı için, pastırma ve sucuk da zamlandı. Biz de mecbur kalıp bu zammı uygulamaya başladık haliyle. Ramazan'dan önceki aya bakarsak, pastırma ve sucuk fiyatları kilogram başına 5-6 TL artmış durumda. Ama inşallah halkımız bu sene Ramazan'da pastırma ve sucuğa doyacak' şeklinde konuştu.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri