Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından kamuya ait işletilen milli park ve tabiat parklarına girişler ücretsiz, ziyaret edecek vatandaşın Ramazan Bayramı'nda huzurlu ve rahat bir alanda tabiat ile dip dibe zaman geçirmek istemesi ve ailesi ile beraber bu alanlarda piknik yapabileceği bir projenin başlangıcı için düğmeye bastıklarını belitti.

RAMAZAN BAYRAMINDA PARKLAR ÜCRETSİZ OLACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ramazan Bayramı süresince vatandaşların kamuya ait park ve tabiat parklarını ziyareti amacıyla gereken hazırlığın bitirildiğini dile getirdi. Ziyaret edecek vatandaşlar Ramazan Bayramı'nı ağız tadıyla, heyecanla tecrübe edebilmeleri ve tabiatla dip dibe olmaları için kamuya ait park ve tabiat parkına ücretsiz gidilebilecek olması hakkında gereken talimatları verdiğini dile getirerek, şunları söyledi:

TÜM TEDBİRLER ALINDI

"Bakanlık olarak vatandaşların can güvenlik ve rahat, huzurlu ziyaret etmeleri amacıyla gerekli tüm tedbiri alıyoruz. Vatandaşlar için bayram kamuya ait olan park ve tabiat parklarını ziyaret etmelerini istiyorum. Ama bu bölgelerden yararlanacak vatandaşlar için bu arazilerde gereken hassaslığı göstersin istiyorum.” dedi.