Türk turizminin geçtiğimiz sene yaşamış olduğu zor dönem ve problemlerin ardından, bu sene Ramazan bayramını yeni bir başlangıç kabul gösteren iş ortakları Haziran ve Temmuz ayı süresince rezervasyon sayılarına ve otelin dolu seviyesine yönelik pozitif ve olumlu bir açıklama basın mensupları aracılığı ile vatandaşlara yansıdı.  Lise ve ilk okulların kapanmasının ardından gelen dört günlük Ramazan Bayramı tatilin turizmde patlama oluşturuldu, ekonominin heyecanlandırması bekleniliyor.

RAMAZAN BAYRAMINDA 300 MİLYON TL EKONOMİK BÜYÜME BEKLENİYOR

Son tahlilde Türkiye Seyahat Acentası Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, aracılığı ile yapılmış olan durumda Ramazan bayramı tatili sırasında ekonominin heyecanlandırılacağı sinyallerini iletti. Başaran Ulusoy durumlarında seyahat acenteler vasıtası ile Ramazan Bayramı dört günlük tatile çıkacak bireyi rakamının yurt içine 180 bin, yurt dışına 20 bin dolaylarında olmasını düşündüklerini bildirerek, seyahatlerin 250 – 300 milyon TL’lik ekonomik genişliğinde oluşması beklediklerini söyledi.

HAZİRAN AYI İÇERİSİNDE TURİZM SEKTÖRÜ ADINA 25 BİN 859 HABER GİRİLDİ

Basına yansıtılan turizm haberleri araştıran Medya Takip Merkezi’nin raporu ise şöyle, Ramazan ayı süresince sektörün yönelik 25 bin 859 haber girildi.