PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, Türkiye'nin 2023 planı yolunda stratejik hedeflerini güncellediklerini söyleyerek şunları dile getirdi: Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan, şubat ayının başlarında 2017 senesini istihdam seferberliği yılı olarak kabul etmesinden sonra biz de elimizi taşın altına koyarak çalışmalarımızı hızlandırdık. PTT Genel Müdürlüğü olarak yılın ilk 6 ayında 2 bin 500, diğer ikinci 6 ayın da 2 bin 500 olmak üzere toplamda 5 bin personeli işe alacağız." dedi.

"KPSS PUANI BELİRLEYİCİ OLACAK"

Akbulut, istihdam edilecek, 72 bölümden mezun olanlar arasından KPSS puanına göre belirleneceğini söyleyerek, bu kişilerin dağıtıcı ve gişe personeli olarak hizmet vereceğini söyledi. Personelin yaklaşık 4 bin 500 işletmenin tamamına görevlendirileceğine işaret ederek Akbulut, istihdam açığı bulunan bütün şubelere personel gönderileceğini söyledi.

Akbulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işe alım seferberliği çağrısının üzerine düşündükleri çalışma kapsamında yıl içinde istihdam edecekleri 5 bin kişiden 2 bin 500'ünün sınava tabi tutulduğunu bildirdi.

"YIL SONUNA KADAR 5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM"

"Türkiye kapsamında iş sağlanacak 2 bin 500 kişinin sınavları 11 Mayıs’dan itibaren son verildiği bildiren Akbulut, "2 bin 500 kişi, Ramazan Bayramı'nın ardından iş açığı bulunan şehirlerimizdeki işletmelere işbaşı yaptıracağız. Bu kişileri bayramdan sonra ilan edip, göreve getireceğiz. Yılın ikinci yarısında da diğer ilanımıza basına duyuracağız. Yıl sonuna kadar da toplamda 5 bin kişiye iş vermiş olacağız." diye konuştu.