Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, Diyarbakır'da verdiği demeçte, Diyarbakır'ı gördükten sonra şehre olan ön yargının değiştiğini ifade etti.

Diyarbakır'ın geleceğinin aydınlık olacağını vurgulayan Bayındır, şehirde özellikle sağlık turizmi için çok fazla fırsatın  oluştuğunu söyledi.

"YAYINYALARIMIZDA DİYARBAKIR'A YER VERECEĞİZ"

"Diyarbakır'da iş turizmi ve iş dinamiklerini faaliyete sokabilirsek ağır ağır dış dinamikler de geliştikçe turizm buraya doğru kaymaya başlar. Çünkü Diyarbakır Sur ve tarihi alanlarıyla yurt dışında da bilinen bir şehir. Diyarbakır kesinlikle bunun ekmeğini yiyecek." ifadesini kullanan Bayındır, bölgede geçtiğimiz iki ay içerisinde otellerin doluluk oranlarında yükseliş olduğunu, bu durumun olumlu yönde  gelişeceğini belirtti.

Turizmin Türkiye için çok önemli bir gelir kaynağı olduğunu söyleyen Bayındır, turizmin başka alanlardaki sektörleri de canlandıracağını sözlerine ekledi.

Terör saldırı olmadan evvel turistlerin yoğun bir halde Diyarbakır'ı ziyaret ettiğini vurgulayan Bayındır, "Diyarbakırlı otelcilerle olumlu bir hava oluşturup Diyarbakır'ı tekrardan tanıtacağız. Diyarbakır oldukça dinamik bir şehir. Kentin dinamizminden yararlanmak gerek. Bölgede her şey sükunete ermeye başladı.Artık taşlar yerine oturuyor. Kentin görünümü bundan daha güzel bir halde olamazdı. Diyarbakır başka kentlerle turizm bakımından rekabet edecek bir potansiyele geldi. Yayınlarımızda Diyarbakır'a yer vereceğiz." dedi.