Avusturyalı enerji firması OMV'ye ait olan Petrol Ofisi'nin 1 milyar 368 milyon euroya Hollandalı Vitol Group'a verildiği ve satışının gerçekleştiriği bildirildi.

1 MİLYAR 368 MİLYON EURO’YA SATILDI

OMV'den bildirilen açıklamada, Vitol Investment Partnership Limited Şirketi’nin iştiraki VIP Türkiye Enerji Anonim Şirketi'nin, 1 milyar 368 milyon euro karşılığında Petrol Ofisi'ni satın alarak bünyesine kattığı bildirildi.

YÖNETİM KURULU BAŞKANININ AÇIKLAMASI

Vitol Grubu Yatırımlar Bölümü Başkanı ve Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Javed Ahmed de basın mensuplarına verdiği demeçte, "Markamıza hız kazandırmak ve güncelleştirmek, bayilerle aramızda ki ilişkileri güçlendirmek, iş yaptığımız kurumlara ve müşterilerimize mümkün olduğu en iyi şekilde hizmet verebilmek için, Petrol Ofisi yönetim ekibiyle ve çalışanlarıyla yakın bir iş birliği içinde olacağız. Vitol geçmişinde yaptığı yatırımla işletmeleri dinamik şekilde büyütmeye yönünde işler yapan bir firma olmuştur ve bu, Petrol Ofisi’nin de yarını için tekrar odaklanmasını sağlayacak güçlü bir fırsattır." dedi.

BİN 709 BENZİN İSTASYONU BULUNUYOR

Petrol Ofisi'nin Türkiye'de bin 709 istasyonu bulunuyor. Şirketin geçen sene ki toplam satışları 10,68 milyon tona ulaşmıştı. Vitol'ün, Petrol Ofisi’ni satın alarak bünyesine kattığına ilişkin ilk kez 3 Mart'ta açıklama yapılmıştı.