Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 2015 Senesinde Petrol Piyasası Raporu'na göre, OMV'nin geçen sene piyasada satışa çıkardığı Petrol Ofisi,Türkiye akaryakıt piyasasında yüzde 24 ile en yüksek orana sahip oldu.

BİN 700 ADET AKARYAKIT İSTASYONU

Suudi Aramco ve Azerbaycan firması Socar'ın da teklif vererek Petrol Ofisi, Türkiye'nin en geniş ikinci özel sektör firması konumunda bulunuyor.

Petrol Ofisi, şu an elinde bin 700 adet akaryakıt istasyonu bulundurmakta ayrıca, 1 adet madeni yağ fabrikası 11 adet akaryakıt fabrikası ve 3 adet LPG dolum terminali, 19 adet havaalanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1,17 milyon metreküpü aşan depolama hazne kapasiteli etkinlikleri devam ettiriyor.

OMV’NİN TÜMÜNE SAHİP OLDU

OMV'nin yüzde 100 hissesine sahip olduğu Petrol Ofisi'ni 1 milyar 368 milyon euroya Vitol Grup firmasına satma kararı 4 Mart 2017 günü bildirilmişti.

ENTEGRE EDİLEMEDİĞİNDEN SATILDI

OMV'den satışa ilişkin yapılan açıklamada fikirlerine yer tutulan OMV yöneticisi konumunda yer alan Rainer Seele, Petrol Ofisi'ni firmanın değer zincirine entegre edilemediği için satışa sunulduğunu söylemişti.