Pandemi, Biyolojik Tabanlı Silah!

Lancet'e göre, Kovid-19 yüzeyden bulaşmıyor. Ancak, bu konuda yüz milyarlık bir pazar oluşturuldu. Karantina ise fayda değil, zarar getiriyor. Dr. Dizdar, ekonomileri batırarak, biyolojik tabanlı bir savaş yapıldığını kaydediyor.

Pandemi, Biyolojik Tabanlı Silah!

Haber365Özel-Ekonomi Servisi

Aralık 2019’dan, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) pandemi ilan ettiği, 2020'nin Mart ayı sonuna kadar, Çin, Kovid-19’dan yola düşenleri, sedyede titreyen vaka görüntüleri kullandı.

Pandemi sonrası, bu olaylara, ne Çin’de, ne de dünyanın herhangi bir yerinde rastlanmadı.

Sonradan anlaşıldı ki, Çin, bilim kurgu görüntüleri servis etmişti.

200 yıllık prestijli tıp dergisinde, pandeminin, yüzey bulaşı ile yayıldığına dair, hiçbir bilimsel veriye rastlanmadığı belirtildiği halde, bunun tam tersi, tüm dünyada yaygın olarak servis edildi.

Bu yalan bilgilere dayalı olarak, dünyada, el hijyeni ve eldiven satışları patladı, yüzlerce milyar dolarlık, haksız bir pazar tesis edildi.

Ekranlara, çıkan uzmanlar, maske, mesafe ve hijyen nakaratını tekrarlarken, ne Çin’de bayılanlara ne de yüzey bulaşının bilimsel olmadığına dair hiçbir bilgi vermedi.

KOVİD-19 GERÇEK UYGULAMALAR YANLIŞ

Kovid-19 gerçekti. Bununla birlikte virüsü kendi menfaatine kullanmak isteyen, sosyal bir deneyi uygulayan büyük bir güç vardı.

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nden Dr. Yavuz Dizdar, Haber365’e, dünya satın alınmış bir kurguyu oynuyor. Başlangıçta düşünce bu olmasa da, fırsatı değerlendirmiş olabilirler, diyor.

Ortada, sosyolojik etkisi olacak bir sürecin olduğunu belirten Dizdar, dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de medya bilmeden, anlamadan yazdığını, karantinanın işe yaramadığını, sürecin bazı ülkeler için ekonomik  daralmayı getireceğini, belirterek, ‘Ülke sınırları değişecek. Virüsün oryantasyonu, Latinlere oryante edilmiş. Milyarlık Çin, kolayca atlatırken, virüsün İtalyanları, İspanyolları, Latinleri seçtiğini, görüyoruz’ dedi.

DOĞRU YÖNTEM SÜRÜ BULAŞI

Pandemiyle mücadele sürecinin küresel ekonomide, kalıcı  hasar bıraktığını, karantina uygulamayan ülkelerde, olumsuz bir tabloya rastlanmazken, karantina ülke ekonomilerinin batacağı bir yapıya evrildiğini söyledi..

Dizdar, sosyolojik etkilerle boşanmaların arttığını, evde oturanların demans olduğunu, kalp sorunlarının 40-50 yaşlarında, yaygınlaştığını, kaydederek, ‘Şu an virüsü test ediyorlar. Öldürücülüğünde gerileme oldu. Şu an herkes virüsü, ayakta ve belirtisiz geçiriyor’ dedi.

BİYOLOJİK TABANLI SAVAŞ MODELİ

Biyolojik tabanlı, bir savaş modeli uygulandığını kaydeden, Dizdar, dünyanın mevcut halinin sürdürülebilir olmadığını belirterek, ‘Bu iyi tarafı’ diyor.

Dr. Dizdar, işin diğer tarafında ekonomi olduğunu belirtiyor.  Küresel ekonomide dolaşımdaki fazla parayı, tekrar sisteme alabilmek için, bu sosyal deneyin kullanıldığını ifade etti.

‘DSÖ, SADECE MASKE VE MESAFE, DEDİ’

Prestijli Tıp Dergisi Lancet, yüzey bulaşının olduğuna dair, hiçbir bilimsel veri olmadığını belirtirken, Çin’in servis ettiği videolu haberlerde, asansörlerde düğmeye kürdanla basan, sokakları, yüzeyleri ve insanları dezenfekte eden araç haberleri kullanıldı.

Dr. Dizdar, ne Lancet’in ne de Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) asla yüzey bulaşından söz etmediğine işaret ederek, tüm dünya medyası, yüzey bulaşı varmış gibi davrandı, diyor.

Pandeminin, ekonomiye maliyetinin trilyonlarca dolar olacağını, İsveç ve İzlanda gibi karantinayı hiç gündemine almayan ülkelerde, hiçbir olumsuzluk yaşanmazken, ciddi karantina uygulayan ülkelerin ekonomisinin çökeceğini ve sınırların değişeceğini öngörüyor.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR