Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan dile getirdiği ifadelerde, ulaştırmanın doğu ve batı koridorunun sonrasında artan kuzey ve güney hatları boyunca yürütüldüğü çalışma ile ilgili bilgiler verdi.

OVİT YIL SONU GİBİ HİZMETE AÇILACAK

Küresel anlamda en uzun ikinci tünel olarak görülen Ovit tüneli 14 bin 200 metrelik yolu ile devamında Kop Tüneli ile Erzincan için ulaşımı rahatlatacağını aktaran Bakan Ahmet Arslan, tünel sayesinde Erzurum'un İspir ilçesi üstünden tüneller yardımıyla Erzurum'a, Gümüşhane üstünde Trabzon'a ve Erzincan'a bağlanılacağını söyledi.

ANA KORİDOR İLE BİRLEŞTİRİLECEK

Karadeniz'i Doğu Anadolu ve Akdeniz ile buluşturulacak 3. Koridor Sahara Tüneli'nin dikkati artacağı ifade eden Bakan Ahmet Arslan, "Sahara'da çalışmanın sonrası bitirilecek ana koridor ile birleştirilmiş olacağını." ifade etti.

ULAŞIM ÇOK RAHATLAYACAK

Bakan Ahmet Arslan, Karadeniz kıyısı ile Artvin'in Hopa ilçesinden başlatılan, Cankurtaran Tüneli üstünde Artvin'e ulaşımı sağlanan koridor sayesinde, Ardahan'a kadar ulaşım çok rahat bir şekilde hem yol mesafesi kısaltacağı hem de kolay ulaşım sağlanacağı bildirdi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİLİYOR

Bakan Ahmet Arslan, Doğubayazıt ile Van aralarında ki Tendürek Geçidi'nin de kış şartları altında ulaşımı imkan sağlamadığını anımsatarak, bu hattın çok rahat aşılması için Tendürek'te yapılması projelenen tünel ile alakalı plan çalışmalarının sürdüğünü aktardı.