TAYSAD'ın yaptığı açıklamada fikirlerine yer verilen Alper Kanca, Hindistan'daki ana sanayi şirketlerini ziyarette bulunduğunu söyledi.

ZİYARETTE BULUNULDU

Alper Kanca, şunları söyledi: "TAYSAD üyeleri tarafından oluşturulan heyet Hindistan'daki ana sanayi şirketleri bir ziyaret yaptı. Hindistan pazarı gerçekten istikrarlı bir gelişme gösteriyor ve bizim için iyi bir sonuç içeriyor. Bugün Hindistan'ın bulunduğu coğrafyayı değerlendirirsek, Hindistan 2,25 trilyon dolarlık bütçesiyle, satın alma kuvveti paritesi bakımından dünyanın en büyük 3. devleti durumunda. 2015-2016 yılları aralığında Gayrisafi Yurt İçi Hasılası yüzde 7,6 artma gösterdi. Bu sonuçla Hindistan'ı dünyanın en hızlı büyüyen ekonomiye yaptığı gibi yukarı tarafa ivme de kuvvetlenmesini destekliyor. Uluslararası Para Fonu Hindistan bütçesinde ki bu seriliğin 2020’ye kadar süreceği öngörüsünde söz ediliyor."

EN BÜYÜK MOTORLU ARAÇLAR ÜRETİMİ

"Hindistan, aynı zamanlarda küresel anlamda en büyük motorlu araç imalatı ve pazarlarından bir yer. Oranlara göre 2016 senesinde ülkede motorlu araç imalatı yüzde 8 artırılarak 4,5 milyon adede gelmiş durumda." değerlendirmesini yapan Kanca sözlerini şöyle tamamladı: "Otomotiv tedarik sanayicileri olarak bizim bu büyümeyi göz ardı etmememiz ve böylesine verimli bir pazarı güzel değerlendirilmesi şart." dedi.