Yasaklar kalktıktan sonra geçtiğimiz zamanda aşağı yukarı 100 milyon doları bulan Saratov Havalimanı planını alan Esta Construction şirketi, yine 250 milyon euroyu aşması düşünülen dünya markası Mercedes'in Moskova'da kuracağı dev fabrika ihalesini kazanarak temelini attı.

18 AY SÜRMESİ TAHMİN EDİLİYOR

Aşağı yukarı 18 ayda kurulması beklenen fabrikanın temel atma töreninde Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyev, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Dennis Manturov, Esta Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek ile Almanya'nın Moskova Büyükelçisi hazır bulundu.

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Dennis Manturov, bu denli büyük iş adamlarının Rusya'da imalata geçmesini Rusya pazarında sanayi politikasında yükselişte olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. Marcedes Benz Cars'ın sevkiyat zincirinden sorumlu idari üyesi Marcus Shafer ise törende dile getirdiği konuşma, Rusya'da Otomobil  imalatı, Mercedes Benz piyasası için stratejik yatırım işaret ediyor. Rusya'daki gücümüzü büyütüyoruz ve aynı zamanda uluslararası rekabette gücümüzü yükseltiyoruz dedi.

AVRUPA’DAKİ EN LÜKS STADI İNŞA ETTİLER

Esta Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Avrupa'nın en lüks stadyumunu yan, Krasnodar Arena ile uzun süre gündemden düşmemişti.