Petrol Ürünleri İş Verenler Sendikası yani PÜİS, yapmış olduğu açıklamada şunları belirtti, benzinin ardından motorinin de ücretlerinde 10 ya da 11 kuruş zam olacak, otogaz ücretlerinde ise 8 kuruşa kadar indirilmesi beklenmekte. Zam ile indirimde ki oynamanın 6 Temmuz Perşembe günü itibariyle geçerli olacağı bilgisi geldi.

PETROL ÜRÜNLERİ İŞ VERENLER SENDİKASI’NDAN AÇIKLAMA:

Rafineriden çıkış ücretinin değişikliğin beklenmediği için 6 Temmuz 2017 tarihi itibariyle geçerli olmak kaydı ile diğer yandan motorinin ise pompa satışı ücretinin 10 ya da 11 kuruş artması bekleniyor, otogazda ki ücretlerin ise 8 kuruşluk indirime girmesi beklenmektedir diye açıklanmıştı. Benzinde ki pompa satışı ücretinin ise bugün yani 5 Temmuz 2017 içerisinde bir değişimin yaşanmayacağını düşünüyoruz.

BENZİN 4 TEMMUZ’DA ZAM ALMIŞTI

Petrol Ürünleri İş Verenler Sendikası diğer adı ya da kısaltması ile PÜİS, benzin ücretlerinde 12 ya da 13 kuruş kadar zam yapılacağı düşüncesinin hakim olduğunu bildirdi. Zam uygulandıktan sonra ücretlerin benzinin litre fiyatı tekrardan 5 Türk Lirası’nın üstüne gelmişti. Şu anda bile İstanbul'da ortalama 4.96 Türk Lirası'ndan satılan benzin litre fiyatı 5.08 ya da 5.09 Türk Lirası olarak belirlenmiş oldu.