Ostim Endüstriyel Yatırımlar Ve İşletme Anonim Şirketi 5.200 işletmenin faaliyet göstermiş olacağı yerleşim yeri kuracağı teknik üniversitede okumakta olanların, eğitiminin bir kısmında alandaki işletmelerde yer alan çalışanların alınacağını bildirdi.

Aşağı yukarı 5 bin 200 işletmesi ile ülkemizde ki sanayici ve girişimcilerin üssü konumunda olan ayrıca içerisinde köklü firmalarda çıkarmış olan OSTİM, teknik üniversite kuracağını açıkladı. Cevat Dündar ve bir grup müteşebbis çabası ile kurulmuş olan ve 50. senesini doldurmaya hazırlanıyor OSTİM’in kurmak istediği teknik üniversitenin yüksek eğitime yeni bir soluğun katılması beklenmekte. OSTİM Teknik Üniversitesi, Resmi Gazete’de yayınlanmış olan ‘Üretim Reform Paketi’ ile de daha bir resmi isim kazanmış oldu. OSTİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın ve OSTİM Teknik Üniversitesi’nin, iş alanı, sanayi ve toplum ile güçlü bir iş ortaklığı içinde kurulacağı bilgisi geldi.

BU SAYEDE İŞ ARAMA VE BULMA SIKINTISI YAŞANMAYACAK

Başarı derecelerinin yüksek veya özel yetenekli öğrencilerden alması düşünülen teknik üniversitenin burs kontenjanı ve imkanları da geniş olması tasarlanıyor. OSTİM’in kurulmuş olduğu günden bu yana iş alanı ile oluşturmuş olduğu yakın iş ortaklığı ve çözüm ortaklığının; azami uygulaması eğitimde bulunacak olan öğrenciler aksine istihdam hakkında yüksek avantaj sağlaması düşünülüyor.