Ons Altın, 1.850 Dolara Düşecek!

Kontratlı hesapların 10 Ekim'de kapanması sonrası, altın düşüş trendinde. 3 Kasım'daki ABD seçimlerine kadar altın fiyatları ne kadar düşer ve nereden alınır? Yılbaşında altın hangi zirveleri görür, detayı haberimizde..!

Ons Altın, 1.850 Dolara Düşecek!

Altında düzeltme süreci devam ediyor. Likidite beklentisi olsa da, satışlar geliyor. 10 Ekim itibariyle, vadeli kontratlar bittiğinden, altında satış geldi.

TSİ (16.14’) Ons altın, 0,82 puan düşerek 1907 dolardan işlem görüyordu.

Trump’ın 2,2 trilyon dolarlık teşvik paketi masasından kalkmasının ardından, şimdilerde de, piyasalarda 1,8 trilyon dolarlık yeni bir paket beklentisi bulunuyor.

Seçimle ilgili anketlerde, Rakibi Biden’ın 12 puan gerisinde görünen Trump ise, iktidara gelenin elini rahatlatacak bir teşvik paketinde ayak sürüdüğü piyasaları, İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk’e sorduk.

Altın düşerken temkinli yükselirken hızlı çıktığını söyleyen Yıldırımtürk, bu hafta ons altının 1905 dolara kadar gerileyebileceğini belirtirken,

‘Doların da biraz güçlenmesi ile bu hafta içinde 1885 doları görebiliriz. Ve nihayetinde ons altın ABD seçimlerinden önceki süreçte göreceği dip seviye 1.850 dolar olacaktır’

GRAM ALTIN 477 LİRAYA GERİLER!

İç piyasa dışarıdaki fiyattan ucuz olduğu halde, gram altın 487 TL’den işlem görüyor. Dolar 7,75 olursa, altın içeride 477 TL’ye geriler.

ALTININ 1.860 DOLAR İLE 1.950 DOLAR HAREKETİ!

Genel anlamda, altında bir talep eksikliği gözlemleniyor.

Ve ons altın, 1.860 dolar ile 1.950 dolar bandında hareket ediyor.

Yıldırımtürk, Kapalıçarşı’nın kendi iç dinamikleri olduğunu kaydederken, Hindistan’dan sonra en fazla talebin gözlemlendiği Türkiye’de, Kapalıçarşı’daki altın fiyatının 5 dolar ekside olduğuna dikkat çekiyor.

ALTIN GERİ ÇEKİLİP, 2.100 DOLARA ÇIKACAK!

3 Kasım’da gerçekleştirilecek ABD seçimlerinden sonra, raflardan inecek dosyalar ve ABD-Çin ticaret gerilimi gibi dosyaların dışında, Biden’ın kazanması durumunda, altın bir de, ‘Mavi Dalga’ etkisi ile çıkabilir.

Anketlerde, Başkan Trump’ın 5 puan önünde görünen Biden, bu başarısını, Başkanlık dışında, Senato ve Temsilciler Meclisi dışında da göstererek, tulum çıkartırsa, piyasalar, Mavi Dalga etkisine girecek.

Bu konuda, Mehmet Ali Yıldırımtürk’te Mavi Dalga’nın, altının yükselişindeki etmenlerden biri olacağı görüşünü destekliyor.

Yıldırımtürk, ABD seçimlerine kadar altının geri çekileceğini ve sonrasında, yılbaşına doğru 2.100 dolara kadar çıkacağını belirtiyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR