Yeniden yapılandırılan borçların, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ve gelir vergisinin taksit ödemeleri için çok az bir zaman kaldı. Alınan bilgilere göre, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun içeriğinde yapılandırılan borçların 2017 senesinin Mart ayından Temmuz ayına ertelenen 3. taksit ödeme dönemi 31 Temmuz Pazartesi yani bugün son günü. Bunun yanında 7020 sayılı yapılandırma kanunundan faydalanan vatandaşlar da borçlarının birinci taksitini ödeyecek.

Birikmiş borçların ödenmesinde büyük kolaylık sağlayan 7020 sayılı kanunun getirdiği imkanlardan faydalanmaya devam edilmesi için ilk taksitin ödenmesi lazım.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, her iki yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamında toplamda 96,2 milyar liralık kamu alacağını yapılandırdıklarını, matrah artırımı ve işletme kayıtlarının düzeltilmesi kapsamında 25 milyar liralık tahakkuk gerçekleştirdiklerini bu şekilde söz konusu kanunlar kapsamında yeniden yapılandırmada toplamda 121 milyar liraya çıktıklarını açıklamıştı.

MTV ÖDEMELERİ NASIL YAPILIR?

MTV taksit ödeme işlemleri online sistem üzerinden yapılabilmektedir.. Gelir İdaresi Başkanlığı' nın internet sitesinde anlaşmalı bankaların kredi kartları ile ödeme yapılabiliyor. Ödeme işlemleri iki taksit şeklinde ödenebileceği gibi, tek seferde de ödenebiliyor.