Denizli'deki Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, belediye olarak 55 milyon lira maliyetle Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi inşa edeceklerini açıkladı.

Gürlesin, 13 bin metrekare alan üzerine kurulacak tesisin, 330 günde hizmete sokmayı hedeflediklerini söyledi.

Denizli’nin Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nin ihalesine 20 Ekim’de çıkacaklarını bildirdi.

Başkan Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’de biten, devam eden ve planlanan projelerle ilgili olarak, 

Denizli AK Parti MilletvekiliŞahin Tin’le birlikte alan gezisi yaparak, bilgiler aktardı.

Belediye Başkanı Gürlesin, Bağbaşı Mahallesi’nde 13 bin metrekare inşaat alanına sahip, adının Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi olacağını ifade ettiği dev projenin, Denizli’nin geneline hitap eden vizyon projelerden biri olduğunu bildirdi.

Milletvekili Şahin Tin’e detaylı bilgiler aktaran Gürlesin, “Bağbaşı Mahallemiz ve bu bölgeye gerçekten büyük bir enerji katacak olan projemizin inşaatını yakında başlayacağız. Sadece bu projemizin maliyeti 50-55 milyon civarındadır.

Buradaki dev projemizin en önemli özelliklerinden birisi, engelsiz bir yaşam merkezi olacak olmasıdır. Tek ada parselde yaklaşık 13 bin metrekare alan üzerinde içeriği çok zengin olan 800 kişilik ve 200 kişilik çok amaçlı salonlarıyla, nikah salonuyla, konferans salonlarıyla, cep sinemalarıyla, etüt merkezleriyle, spor alanlarıyla, kafeleriyle, içerisinde ki eğitim salonları ile birçok vasfı içinde barındıran ve bu bölgeye özellikle Denizli’mize enerji verecek olan dev projemizin ihalesine 20 Ekim’de çıkıyoruz. Bittiğinde sadece Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız değil, misafir olarak şehrimize gelenlerinde merakla gezip görmek isteyecekleri bir merkez olacak” dedi.