MÜSİAD Başkanı Ülkü’den Fitch Tepkisi!

MÜSİAD Başkanı Ümit Ülkü, Amerika merkezli kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in ekonomimiz hakkındaki raporuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

MÜSİAD Başkanı Ülkü’den Fitch Tepkisi!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Amerika merkezli kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in, Türkiye ile ilgili hazırladığı raporunu yorumladı.

Ülkü, “Fitch Ratings’in ülkemiz ekonomisine ilişkin açıklamalarını üzüntüyle takip etmekle birlikte, maalesef bu tür açıklamaların artık bizleri şaşırtmadığını belirtmeliyiz. Zira Fitch ve benzeri kuruluşların daha önce de Türkiye aleyhindeki açıklamalarına şahit olmuştuk” şeklinde konuştu. Türkiye ekonomisi üzerinde algı manipülasyonu oluşturmak istenildiğini vurgulayan MÜSİAD Başkanı Ülkü, şu ifadeleri kullandı:

 “24 Haziran seçimlerinden önce, uluslararası kamuoyunda özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın nezdinde, Türkiye ekonomisi ile ilgili bir algı manipülasyonu yapmayı hedeflediği aşikar. Fitch’in, 24 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye’nin para politikasının bağımsızlığının azalacağına ilişkin iddialarının gerçeklikle bağdaşmayan, gayriciddi ve bütünüyle politik bir açıklama olarak değerlendiriyoruz.”

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR