Türkiye'nin önde gelen kargo firmalarından ve MNG Holding iştiraki olarak kurulan MNG Kargo, Arap sermayesi olan Mirage Cargo B.V' ye satılıyor.

Konuyla hakkındaki duyuru Rekabet Kurulu'nun resmi internet sitesinde yayınlandı.

Yapılan duyuruda, "Mirage Cargo B.V. tarafından MNG Holding iştiraki olarak kurulan MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş' nin hisselerinin tümünü Mehmet Nazif Günal, Aslan Kut, Mustafa Eftal Gölgeli, Hasan Tayyar Arıca, Ayşegül Özkaplan' dan devralınması işlemi" ibarelerine yer verildi. İşlemin tamamlanması için Rekabet Kurulu onayı gerekiyor.

SATIŞI DAHA ÖNCE DE SÖZ KONUSUYDU

MNG Holding iştiraki olarak kurulan 2003 yılında kurulan MNG Kargo' nun satışının gerçekleşmesi adına görüşmeler yapıldığı bir süredir holdingin arka bahçesinde konuşulmaktaydı.

MNG Holding iştiraki olarak kurulan MNG Kargo, Türkiye genelindeki 815 şubesi ile dağıtım yapmaktadır. Bünyesindeki 2 bin 600 araç ile günde 600 bin adrese ürün teslim eden şirketin çalışan sayısı yaklaşık 9 bin kişi civarında.

YENİ SAHİBİ DUBAİ MERKEZLİ

Kurul' un onay vermesi halinde MNG Kargo'yu satın alacak olan Mirage Cargo Services (MCS), 2009 yılında Dubai'de kuruldu. Arap şirket dünya genelinde nakliye ve lojistik hizmetleri sunmaktadır.