İstanbul Fatih’te bulunan Mahmut Paşa, Doğubank ve Mısır Çarşısı'nın da arasında bulunan çok sayıda iş hanı ve çarşıya 500 polis ile baskın düzenlendi. Polisin baskın yaptığı mekanlardan biri olan Mahmutpaşada yer alan iş yerlerine giren polis aramalarda bulundu. Aramalar sırasında kaçak sigara ve tütün, nargile tütünü, elektronik sigara, çay, telefon, biber gazının da arasında bulunduğu birden çok miktarda eşya ele geçirildi.

DÜKKAN SAHİPLERİ GÖZALTINA ALINDI

Aşağı yukarı yüz adrese yapılan baskın sırasında bazı iş yeri patronları polis tarafından gözaltına alındığı bilgisi verildi ayrıca dükkanlarda bulunan yasa dışı mallara el konuldu. Baskının yapıldığı yerlerden birinde dükkan sahibi basın mensuplarına tepki göstererek gerginlik oluşturdu. Araya giren polis tarafından engellendi.

BASIK YAPILAN DOĞU BANK NASIL BİR PİYASA ALANIDIR?

Doğubank, pazarda ki elektronik aletlerin en ucuza temin edilebileceği iş merkezi alanı olarak adını duyurdu. Her çeşit elektronik aleti bulabileceğiniz bu alandaki iş merkezinin yeri Sirkeci’de bulunmaktadır. İsminin neden Doğubank olduğu ile alakalı ise kesin bir bilgi bulunmuyor.