Milli tren çalışmaları ara verilmeden devam ediliyor. Yaklaşık iki sene sonra raylara inecek olan tren için müjde verildi. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve yönetim kurulu üyeleri, TÜVASAŞ Genel Müdürü Kocaarslan'a misafir oldular. Karaarslan, Kösemusul ve yanındakiler bu anlamlı misafirlikten dolayı memnun olduklarını ifade ederek ‘Milli ve yerli üretim faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Milli tren için 2018 yılında üretime geçilmesini planlıyoruz. Tren bir sonraki yıl yani 2019’da ray üzerinde görmeyi ümit ediyoruz.’ açıklamasını yaptı.

MİLLİ TRENE DESTEK

Kösemusul, Kocaarslan'a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi ve ardından hedeflenen ekonomik faaliyetlere gün geçtikçe yaklaştıklarını ifade etti. Sakarya'nın yerli çalışmalar için önemli bir bölge olduğunu vurgulayan Kösemusul, iş dünyasının yerli tren için gerekli olan desteği vermekten kaçınmayacağını ifade etti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve SATSO Heyeti ayrıca Oda üyelerini de şirketlerinde görerek isteklerini dinledi. Başkan Kösemusul, “Biz üyelerimizin SATSO iyi ki var düşüncesi içinde olması amacı ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. SATSO 100 yılını doldurmuş büyük ve güzel bir teşkilat. Bunun gururunu taşıyorum.’ dedi.