Bilgisayarlar üzerinde sözü geçen en büyük firmalardan olan Microsoft'un binlerce çalışanını işten çıkarmak istediği tasarladığı öne sürülüyor.

BİNLERCE KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK

Bu konu hakkında yakın kaynaklarının olduğu küresel haber ajanslarından verilen bilgiye göre Microsoft Corp firması, büyük bir alanı Amerika Birleşik Devletleri dışarısındaki operasyonlar olmak üzerine binlerce çalışanını işten atmayı tasarladığı ortaya çıktı.

Tekrardan örgütlenmeye gidecek olan Microsoft firması, özellik ile satış ve pazarlama alanında olan ekip çalışanlarının etkileyeceği konusunda bir işten çıkarma operasyonu yapmayı düşünülüyor.

Microsoft firmasının dünya genelinde 120 bin çalışana ekmek verdiği ve bu çalışanların yüzde 19'unun ise satış ve pazarlama alanında yer aldığı biliniyor.

GEÇEN HAFTA ÜLKEMİZE MAĞAZA AÇACAĞI HABERLERİ GELMİŞTİ

Halil Gökoğlu, Microsoft'un ülkemize inancı da güveni de tam olduğunu söyleyerek, bu mağazanın sayesinde tüketiciler ile doğrudan olarak irtibat halinde olduğunu ifade etti.

Bu mağaza yalnızca Microsoft ürünlerinin pazarlanmayacağına değinen Halil Gökoğlu, "Tüm Microsoft ürünlerinin, bizimle beraber çalışan imalatçılarının en son çıkardığı mallar yer almakta. Bunun vatandaşların ihtiyaçlarına göre ilgi gösterilmekte. İş adamları, gençlerin farklı malların yetkili arkadaşlarımız aracılığı ile tanıtımı yapılıyor." ifadesini kullandı.

Halil Gökoğlu, mağaza çalışanları sayesinde alanında uzman olduklarını ve doğru hizmet verdiklerini dile getirerek, tüketicilerin reel ihtiyacı ile buluşturulduğunu, bu nedenle yüksek müşteri memnuniyetiyle karşılaştırıldığını ifade etti.