Temmuz'da iki zam birden alacak olan memur emeklileri Ağustosta güzel geçecek. Ağustos ayında yapılması gereken toplu sözleşme ile memur emeklileri için maaşlarında 2018 ile 2019 senelerinde yapılacak 4 zam seviyesi belirtilecek.

AİLE YARDIMI VERİLMESİ KONULAR ARASINDA

Aşağı yukarı 2 milyon memur emeklisini ilgilendiren konunun aile yardımı verilmesi de masaya taşınacağı bilgisi geldi.

İstek eğer kabul görürse, memurların emeklisine 4 zam ilave ek kazanca kavuşacaklar. Şu anda memurlara aile yardımı devam ediyor. Fakat memur emekli olduğunda, bu yardım kesilmiş oluyor. Memur sendikaları ise, aile yardımının emekli maaşlarına da verilmesi isteniyor. Şu anda memurlar 204.99 TL eş yardımı almaya devam ediyor. Çocuk yardımı tutarı 0 ile 6 yaş arasında çocukların 48.03, 6 yaş üstü çocuklar 24.01 TL. Bu ödeme memur emeklilerine de verilirse,  iki çocuğu olan kişi 305.05 TL ek kazanca kavuşmuş olacak.

TEMMUZ ORTASINA KADAR BİTİRİLECEĞİ TAHMİN EDİLİYOR

Memurların emeklisi aile yardımı için isteğini toplu sözleşme masaya yatırılacak olan Memur Sen, isteneceği zam seviyelerin için de çalışmayı devam ediyor. Her sendikaya bağlı memurun fikir ve önerileri toplanıyor. Temmuzda ortasına kadar da hazırlıkların bitirilmesi bekleniyor.