Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TVNET'te kanalında çalışma hayatı ile ilgili soruları yanıtlayarak açıklamalarda bulundu. Kıdem tazminatı ile alakalı kendisine yöneltilen soruya Bakan Müezzinoğlu, "(Kıdem tazminatı düzenlenen) ve şu anda büyüme çalışmalarını henüz bitirmiş değiliz. Ama hükümet sanki birilerinin haklarını alıyormuş diyenler var, bu onların karşı tarafta olmalarına rağmen biz dediğimiz dedik ve diyeceklerimizi demeye devam edecek değiliz." dedi.

TASLAK GELİŞİNCE PAYDAŞLARA GİDİLECEK

Bakan Müezzinoğlu, kıdem tazminatıyla ilgili çalışmaların taslaklarıyla ilgili olgunlaşma tamamlanınca paydaşlara gidileceğini dile getirerek, "Onların bugün ki duruşu devam ediyor ise o zaman yapacak bir şey yok." açıklamasını yaptı.

"GELİŞMİŞLİK BU ÜLKEYE YAKIŞIYOR”

Türkiye'de 12 milyonluk tecrübeli, kuvvetli, bir güç olan kitle olduğunu kaydeden Bakan Müezzinoğlu, "Biz bu kitleyi ülkenin imalatına olumlu olarak katmayı başarabildiğimiz vakit Türkiye'nin dünya ile rekabette hiçbir sorunu olmaz. 2023 hedeflerinden korkan bir dünya ve dostlarımız var. Ama ne derlerse desinler daha gelişmiş bir ülke bu ülkeye yakışıyor." şeklinde sözlerini dile getirdi.