ABD'li teknoloji şirketi Intel, 2024 yılına kadar olimpiyat oyunlarına sponsorluk yapacağını açıkladı.

İNTEL SPONSORLUĞU KAPTI 

Intel ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nden basın mensuplarına verilen ortak bildiride, reklamlar için anlaşma, Güney Kore'de düzenleneceği bilinen 2018 Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunları, Japonya'da yapılacak 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları, Çin'de yapılacak 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları ile daha nerede yapılacağı belli olmayan 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'nı kapsamında sponsorluk aldığını söyledi.

DRONE VE VR’LAR İLE HİZMET SAĞLAYACAK 

Intel'in olimpiyat oyunları sırasında 5G, sanal gerçeklik yani VR adı verilen, üç boyut ve 360 derece dönebilen teknolojilerinin arada sırada yapay zeka ve drone hizmeti sunacağını açıkladı.

 Yapılan açıklamanın görüşlerine yer verildiği IOC Başkanı Thomas Bach, Intel'in bölgesinde dünya lideri olduğunu söyledi, "Olimpiyat oyunlarının ilerde son teknolojiyle yönlendirilecek Intel'le sponsorluk kurması için büyük heyecan duyduk." dile getirdi.

Intel Üst Yöneticisi Brian Krzanich de yenilik üzerine son teknolojilerini olimpiyat oyunlarıyla birleştirerek dünya geneli severlerin olimpiyat tecrübesini ileriye taşımak hakkında heyecana sahip olduklarını iletti. 

SPONSORLAR 353 MİLYON LİRA ÖDÜYOR

Bu işin uzmanları, olimpiyat oyunları ana sponsorları için her dört sene için IOC'ye aşağı yukarı 100 milyon dolar yani yaklaşık 353 milyon lira verdiğini söyledi.