MB Başkanı Murat Çetinkaya: Kararlı Duruş Devam Edecek

MB Başkanı Murat Çetinkaya, cari dengedeki etkili düzelmeden finansal istikrara ilişkin yapılacak hamlelere, para politikası duruşundan küresel ekonomiye kadar çoğu konuya açıklık getirdi.

MB Başkanı Murat Çetinkaya: Kararlı Duruş Devam Edecek

MB Başkanı Murat Çetinkaya, 'Kararlı Duruş Devam Edecek' Dedi

MB Başkanı Murat Çetinkaya, fiyat istikrarına ilişkin kararlı duruşun mevcut durumda dengeli büyümeyi desteklediğini ifade ederek, fiyatlamalar konusunda öngörülebilirliğin genişletilmesinin fonlama şartlarının onarılıp vadeleri daha da uzatarak ekonominin pozitif bir patikada ilerlemesine yardımcı olacağını açıkladı.

MB Başkanı Çetinkaya, cari dengedeki etkili düzelmeden finansal istikrara ilişkin yapılacak hamlelere, para politikası duruşundan küresel ekonomiye kadar çoğu konuya açıklık getirdi.

KARARLI DURUŞ DEVAM EDECEK

Murat Çetinkaya, yaptığı önemli açıklamalarda, 'Dönemsel şartlar dikkate alınarak, finansal istikrara katkı sağlayacak yönde likidite adımları atılabilir. Bu araçların ve atılan adımların doğrudan para politikası duruşuna dair bir sinyal içeriği bulunmuyor. Cari dengedeki iyileşmenin yapısal alanlardaki tedbirlerle desteklenmesi uzun dönemde dengeli büyüme ve fiyat istikrarına katkıda bulunacaktır. ifadelerini kullandı.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz