Uzun zamandır Ege kıyıları etrafında gezen 150 milyon dolar değerindeki "Aviva" adı konulan yat, Muğla'nın Marmaris ilçesinde vatandaşların büyük ilgisi ile karşılandı. Yat, Marmaris Cruise Port Limanı büyük rıhtıma yanaştırılırken, 6 tanker ile Aliağa Rafinerisi'nden getirilen 260 bin litre akaryakıt denizden ve karadan ikmal edildi. Aşağı yukarı 4 saat süreceği planlanan akaryakıt yüklemesi amacıyla aşağı yukarı 700 bin TL ödeneceği bildirildi.

UZUNLUĞU 98 METRE

İngiliz Tavistock firmasına ait 98 metre boyunda ki dev yat, Marmaris körfezine demirlendi. Büyüklüğü ve güzelliği ile dikkati çeken yata, yerli ve yabancı tatile gelene vatandaşların ilgi odağını üzerine topladı.

150 milyon dolarlık dev yata, Marmaris Cruise Port Limanı büyük rıhtıma yanaştırılıp, 6 tanker ile Aliağa Rafinerisi'nden getirilen 260 bin litre akaryakıt denizinden ve karadan yükleme yapıldı. Aşağı yukarı 4 saat süreceği planlanan akaryakıt yükleme için aşağı yukarı 700 bin TL ödeneceği bildirildi.

Dev yata tır dolusu gıda yüklemesi de ayrıca yapıldı. Tonları bulan içme suyu yüklemesi yapılan ve yaklaşık 40 süit odası yer alan yatın, bir süre daha Ege koylarında görüleceği bildirildi.