Londra Finans Merkezi Başkanı Estlin: Türk Ekonomisi Hızlı İlerliyor

Londra Finans Merkezi Başkanı Peter Estlin İstanbul'da gerçekleşen TÜSİAD etkinliğinde, "Türk ekonomisi Avrupa ülkelerinden daha hızlı ilerliyor." ifadesini kullandı.

Londra Finans Merkezi Başkanı Estlin: Türk Ekonomisi Hızlı İlerliyor

TÜSİAD, "Brexit sonrası finans ve hizmet sektörlerinde Türkiye - Birleşik Krallık iş birliğini güçlendirmek" isimli panel düzenledi.

Londra Finans Merkezi Başkanı Peter Estlin, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen "Brexit sonrası finans ve hizmet sektörlerinde Türkiye - Birleşik Krallık iş birliğini güçlendirmek" panelinde konuşma gerçekleştirdi.

TÜRKİYE-BİRLEŞİK KRALLIK İLİŞKİSİ

İngiltere için Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olduğuna dikkat çeken Estlin, "Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki ilişkiler iyi. Bunu daha çok geliştirmeliyiz ve bu ilişkiler çok eskiye dayanıyor." ifadelerini kullandı.

"TÜRK EKONOMİSİ BÜYÜDÜ"

Estlin, Türkiye'nin lokasyon olarak çok iyi bir noktada olduğunu belirterek, "Türkiye bizi güneşi ile çok etkiliyor. İngiltere'den Türkiye'ye birçok turist geliyor. Türkiye'nin turistlere servisi çok üst seviyede. Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki ticaret hacminde 20 milyar dolardan fazlasını hedefliyoruz. Türk ekonomisi büyüdü. Şu anda Türk ekonomisi dünyadaki 13. büyük ekonomi. Türk ekonomisi Avrupa ülkelerinden daha hızlı ilerliyor." ifadelerini kullandı.

TÜSİAD GENEL SEKRETERİ KALEAĞASI KONUŞTU

TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası ise kendi ajandalarında belediyecilik, finans, bütçeler, reformlar bunların nasıl uygulanacağını ve finans çevresini nasıl etkileyeceği konularının olduğunu ifade etti. Kaleağası konuşmasında, "Türkiye'nin ekonomisini Avrupa Birliği (AB) ekonomisine nasıl entegre edebiliriz, bunları konuşuyoruz ve bu konuşmalar devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri