KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? Haziran Ayı KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Yattı mı, Hangi Tarihte Ödenecek?

Bakan Kasapoğlu, haziran ayı burs ve kredi ödemelerine yönelik bir açıklamada bulundu. İşte "KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatacak? Haziran ayı KYK burs ve kredi ödemeleri yattı mı, hangi tarihte ödenecek?" sorularının yanıtı...

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? Haziran Ayı KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Yattı mı, Hangi Tarihte Ödenecek?

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, haziran ayı burs ve kredi erken ödemelerinin 19 Mayıs itibarıyla başladığını, Ramazan Bayramı öncesi sona ereceğini dile getirdi.

KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK? 

6-10 Haziran tarihlerinde yatması gereken haziran ayı burs ve kredi ödemelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine bayram öncesi ödeme kararı alan Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerine başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ödemelerin 19 Mayıs tarihi itibarıyla öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını ifade etti. Ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs'ta başlayan ödemelerin 23 Mayıs'ta sona ereceğini bildirdi.

Bakan Kasapoğlu, "Güçlü devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Bugünleri devlet ve millet işbirliği ile kısa zamanda atlatacağız. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de öğrencilerimizin yanındayız." dedi.

KYK BURS VE KREDİ SORGULAMA

TC Kimlik numarasının sonu "0" olanlar 19 Mayıs, "2" olanlar 20 Mayıs, "4" olanlar 21 Mayıs, "6" olanlar 22 Mayıs, "8" olanlar 23 Mayıs'ta ödemelerini alabilecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR