Başbakan Binali Yıldırım'ın öncülüğünde İzmir'de tanıtılan "Nefes Kredisi"nin KOBİ'lere güçlü destek sağlayacağını söyleyen Hisarcıklıoğlu, "Bir haftada 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üzerinde başvuru geldiğini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, Başbakan Yıldırım'ın imza töreninde yaptırdığı değişiklikle Nefes Kredisi hacminin 5 milyar liradan 7,5 milyar liraya çıktığının altını çizerek, "Bir hafta gibi yakın bir sürede 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üzerinde başvuru aldık. Bir başka ifadeyle, bir haftada kredinin üçte biri kullanıldı. 16 bin başvurunun 7 bini halihazırda kabul gördü, geri kalanların da kredi tahsis süreçleri devam ediyor." dedi.

Bu süreçte, illerdeki oda ve borsalar ile projeye destek veren bankaların tüm şubeleriyle büyük çaba gösterdiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Aylık yüzde 0,99, yıllık yüzde 11,88 gibi bir oranla 6 ay ana para ödemesiz Nefes Kredisi'nden faydalanmak için tüm KOBİ'lerimizi önce üye olduğu oda veya borsaya, sonra da çalıştığı Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankaları şubelerine başvurmaya çağırıyorum. KOBİ'lerimize bu denli uygun koşullarla krediye erişim imkanı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a ve hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın