Katar Hava Yolları Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ekber el-Bakir’in yaptığı basın duyurusunda, alandaki hava trafiğine yönünde kısıtlama olmasına nazaran Katar Havayolları'nın Katar’ın başkenti Doha'daki Hamad Uluslararası Havaalanı'ndan seferlerin normal seviyede devam ettiğini, Ramazan Bayramı süresince 2 bin 900 sefer düzenlenip 510 bin yolcu taşıdığı bildirildi.

Hamad Uluslararası Havaalanı da 2017 Ocak ve Haziran aylarında yer alan 19 milyon yolcudan daha fazla hizmet verdiklerini, 2016'nın aynı dönemi ile karşılaştırıldığı esnada bu oranda yüzde 8'lik bir artış görüldü.

150’DEN FAZLA YERE ULAŞIM SAĞLIYOR

Katar Havayolları'nın, dünya üstündeki 150'den fazla yere ulaşan uçuşları çoğunu gerçekleştirmenin sürdürüldüğünü belirtilerek, seferlerin yüzde 90'ının denildiği süre zarfında yapıldığı bildirildi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Mısır ve Bahreyn 5 Haziran'da yapılan açıklamada, Katar’a tüm diplomatik ilişkiyi kesen ülkeler olarak duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, devletlerinin hava sahasını Katar'a kapıyarak, Katarlı diplomatların 48 saat içerisinde devletlerinden ayrılması isteğinde bulundu. Katar'a uygulanan bu yaptırımın diplomatik ablukaya Maldiv Adaları ve dünya toplumlarınca meşruiyeti olmayan darbe yanlısı General Halife Hafter destekçisi Libya Tobruk iktidarı da katılım sağlamıştı.