Katarlı firmalar Türk firmaların projelerini geliştirme ve güncelleştirmeye yöneldi. Katar'ın en büyük inşaat firmalarından Sharaka Holding bütün planlar için ülkemiz ile yapmayı plan yaparken yalnızca Türk firmalar için serbest ekonomik alandan söz edildiği açıklandı.

"BENİN İÇİN KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ BİTTİ"

Yayılan habere göre, Katar'ın hükümette bulunan el Tani ailesinin mensubu biri ve Katar'ın adı duyulan inşaat firması 'Sharaka Holding'in patronlarından Şeyh Abdülaziz bin Ahmed El Tani, "Benim için Körfez İşbirliği Konseyi yani KİK bitti, bunun ardından tüm projelerimizi Türkiye ile yapacağım." dedi.

YALNIZCA TÜRK FİRMALARA

Şeyh Abdullah ise "Medikal ürünlerin, ilaç, ameliyat ürünlerinin ve inşaat ürünlerinde sonsuz fırsat bulunuyor. Hatta ve hatta yalnızca Türk firmalar için Katar'da yapılan bir serbest ekonomi bölgesi ile Katarlı firmalar için Türkiye'de yapılacak serbest ekonomi bölgesi de çok fazla iş olanağı sağlayacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞANDI

El Tani ailesi, Suudi Arabistan'ın başında bulunduğu Körfez devletlerinin Katar'a uygulamakta olduğu abluka sonrası çok büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşandığını aktardı.