Devlet Malzeme Ofisi "Kamuda Akıllı Satın alma" sloganı ile kamu alımlarındaki etkinliğinin her geçtiğimiz gün yükselirken, seri, verimli, şeffaf ve devam edilebilir bir tedarik hizmetinin sağlanması amacıyla oluşturmuş olduğu e satış portalı’ndaki işlemler kamu alanında çoğaltılması amacı ile de çalışmalara devam ediliyor.

KONFERANSLAR DÜZENLENDİ

Çeşitli iş alanlarında toplantılar yapan Devlet Malzeme Ofisi, Konya, Antalya, Muğla, Kayseri, Gaziantep, Elazığ, Trabzon, İstanbul, Kocaeli ve Balıkesir'de Kamuda Akıllı Satın alma Konferansları da düzenlenmiş oldu.

KATALOGLAR OLUŞTURULDU

Bahsi geçen konu hakkında portalda, ‘Cazibe Merkezleri Kataloğu’, KOBİ Kataloğu gibi yeni programlar yaşamda rol alırken Devlet Malzeme Ofisi'ndeki uzmanlar, kamu kuruluşlarının yerinde ziyaret ederek e satış sürecini uygulayarak anlattı.

VATANDAŞ ÇOK SEVDİ

Bu kapsamdaki çalışmalar sonucunda 2016 senesinde 3.74 milyar TL olan toplam satışın 1.2 milyar TL’si e satış olarak gerçekleşmiş oldu ayrıca e satış oranlarında geçtiğimiz seneye göre yüzde 44’lük bir artma sağladığı biliniyor.

Geçtiğimiz yıl elektronik siparişler hakkında satışlarda hizmet verilen müşteri rakamı geçtiğimiz seneye göre yüzde 17 çoğalırken satışa sunulmuş olan mal çeşidi rakamı yüzde 15 artış olduğu bildirildi.