Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 200 bin kamu çalışanını alakadar eden toplu sözleşmeler amacıyla, kritik görüşmelerin pazartesi günü yapılacağını söylenerek, "Taraflar aralarında pazartesi günü bir araya gelip konuşacağız, önümüzdeki hafta bitirilmesini ümit ediyoruz. 190 bin kamu işçisinin bu güzel haberi vereceğiz." dile getirdi.

DEVLET İŞÇİLERİ GÜZEL HABERİ DUYACAK

Habertürk TV'de gündemi değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun ifadelerinden öne çıkan başlıklar şöyle:
"Türk-İş Başkanımız yönetiyor devlet işçilerinin görüşmesini. Hat safhada iyi niyet ve samimiyet bulunuyor. Tabiki de haklar için mücadelesi veriliyor. 3 Temmuz 2017 yani önümüzde ki Pazartesi günü tekrar bir araya gelerek görüşeceğiz. Önümüzdeki hafta bu işi sonlandırmayı tasarlıyorum. 190 bin devlet işçisi bu güzel haberi alacak. İyi bir şekilde son vereceğiz. İnşallah bu müjdeli kararı duyacaklar. Yüzde 90'a kadar çok güzel niyetle gelindi. Gönül ister ki onların isteğini verelim."

KAMUYA ALIMLAR

"Kamuya alacağımız sayı azaltılmalı. Özel sektör için iş alanı gerekiyor. Bu sene için devlete alcağımız 60 bin, özel sektöre ise 1 milyondan fazla istihdam vermişiz. Özellikle son senelerde devlete giriş hakkında çalışma yapılmakta. Devlete giriş nasıl olacak, nasıl terfi alınacak bunlar konular arasında ." diye konuştu