Türkiye Denizciler Sendikası yani kısaltması TDS, İzmir Büyükşehir Belediyesi firmalarından İZDENİZ Anonim Şirketi ile toplu iş sözleşmesinin görüşmelerinin uzlaşmanın sağlanamaması üzerine, daha önceden alınmış olan grev kararının Bostanlı Vapur İskelesi'ne bağlayarak greve başladı. Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı Hasan Pekdemir, Bostanlı Vapur İskelesi'ndeki grev ile alakalı basın mensuplarına vermiş olduğu demeçte, 66 senelik denizcilik sendikası tarihinin ilk defa grev uygulamasına gidildiğini aktardı.

GREV, ÇALIŞANLARI ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜ

Saat 06:00'da Bostanlı Vapur İskelesi'ne gelmiş olan İZDENİZ çalışanlarının ve sendika yöneticilerinin, hazırladığı "Bu iş yerinde grev var" yazısı, davul, zurna eşliklerinde çalıştıkları iş yeri kapısına asıldı. Grev sebebiyle vapur hatları hizmet sağlayamadı. Grev süresince körfezde çalışmış olan hem yolcuların hem de arabalı vapurların İzmirlilere hizmette bulunmayacak. Sabah saatinde işine gitmek isteyen vatandaşlar iskeleye vardıklarında grev yazısını görünce neye uğradığını şaşırarak işe geç kalmamak için otobüslere akın etti.

66 YILDA GERÇEKLEŞEN BİR İLK

Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı Hasan Pekdemir, Bostanlı Vapur İskelesi'ndeki grev ile alakalı basın mensuplarına vermiş olduğu demeçte, 66 senelik denizcilik sendikası tarihinin ilk defa grev uygulamasına gidildiğini aktardı.