İstanbul’da bulunan Çamlıca gişeleri yıkılması tamamlanarak serbest geçiş programına geçmek için çalışmaların başlatıldığı bilgisi geldi. TEM otoyolu İstanbul istikameti içinde yer alan 4 şerit trafiğe kapama işlemi yapılarak bölgede bulunan gişelerin yıkılarak Serbest Geçiş Sistemi için işlemler başlatılmış olacak. Çalışmalar için 30 Ağustos 2017’de bitirilmesi tasarlanan, Fatih Sultan Mehmet köprüsü, Mahmutbey gişeleri ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün ardındaki Çamlıca gişelerinde de Serbest geçiş sistemine giriş yapılmış olacak.

TRAFİĞE 4 ŞERİT KAPATILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın açıklama yapmasının sonrasında Çamlıca gişeleri için serbest geçiş sistemi için geçiş çalışmaları başlatılmış oldu. TEM otoyolu içinde İstanbul istikametinde yer alan 4 şerit trafiğe kapama işlemi görerek bölgede bulunan gişelerin yıkılarak işlemler başlatılmış oldu. Otoyolun geçişleri İstanbul güzergâhında şu zamanda sağ tarafında bulunmuş olan gişelerden yapılabilmekte. Bu bölge kapsamında gişelerin yıkılması sonrasında, Serbest Geçiş Sistemi için kamera ve elektronik cihazların taşıyacak çelik halatlar yerleştirme işlemi başlatılacak. Planlanan işlemlere göre kademeli şekilde bölgede yer alan tüm gişeler yıkılmasına hazırlanıyor.

İŞLEMLER AĞUSTOS’UN 30’UNDA BİTECEK

30 Ağustos 2017'de bitirilmesi planlanan çalışmasının sonrasında Fatih Sultan Mehmet köprüsü, Mahmutbey gişeleri ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün ardında Çamlıca gişelerinde de Serbest Geçiş Sistemine geçilmiş olacak.