İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Ramazan Bayramı boyunca toplu taşıma araçlarında dost akraba ziyaretlerine özendirmek için ücretlerinde yüzde 50 indirimli ulaşım sağlanacağı ve bazı hatlara ise ek sefer konulmasına karar alındı.

İNDİRİMLİ TARİFE: 25-27 HAZİRAN’DA

AK Parti ve CHP’nin birlikte aldığı karar şöyle: otobüs, özel halk otobüsleri, metrobüs, tramvay, nostaljik tramvay, metro, füniküler ve şehir hatları vapurlarında uygulanacak yüzde 50 indirim, 25 Haziran 2017 saat 06: 00'dan 27 Haziran 2017 saat 24: 00'e kadar geçerli olacak.

İETT BAYRAM ZİYARETLERİNİ ÖNEMSİYOR

AK Parti ve CHP’nin ortak teklifinde "Ramazan Bayramı nedeniyle halkın yapacağı akraba, dost ve mezarlık ziyaretlerine özendirmek, birlik ve beraberliğimiz hatırlatmak, toplu taşıma araçlarının kullanımını özendirerek, özel araçların oluşturacağı trafiği azaltmak nedeniyle ayrıca toplu taşıma araçlarına ek seferler konulması ve bu araçların indirimli yolculuk yapmalarının yararlı olacak." ifade edildi.

KARAR ORTAK ALINDI

Ortak alınan kararla uygulama kapsamında, Ramazan Bayramı süresince, İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş., Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, tramvay, hafif metro ve füniküler yüzde 50 indirimli hizmet verecek.