Milyonlarca iş arayan kişilerin gözü kulağı İŞKUR ilanlarında. İŞKUR'da her gün binlerce yeni ilan yayınlanırken yüzlerce kişide iş buluyor. İŞKUR TYP bünyesinde KPSS şartı aramadan güvenlik görevlisi, bakım onarım personeli ve çevre temizliği kadrolarına toplam 2167 kişinin alınacağını bildirdi. 

İŞKUR TYP PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İŞKUR TYP alımları için KPSS aramıyor. TYP'ye katılmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması, İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması, emekli, malul, dul ve yetim ağlığı almıyor olması, açıköğretim ve açık lise hariç öğrenci olmaması, TYP programının başladığı gün itibariyle herhangi bir nakdi sosyal yardım almaması lazım. Bununla birlikte terör örgütleriyle hiçbir bağlantısı olmaması gerekiyor.

TYP'YE NASIL BAŞVURULUR? TYP SEÇİMLERİ NASIL YAPILIR?

TYP'ye başvuru yapmak  isteyen kişiler yayınlanan tablodan çalışabilecekleri il, ilçe, kurum ve uygulama alanlarına bakabilir. Sonrasında adaylar İŞKUR temsilcilikleri üzerinden birebir ya da İŞKUR e-şube üzerinden başvuruda bulunabilir.

Ön başvuruların yapılmasından sonra liste yöntemi veya noter kurası ile personel seçimleri yapılır. 

Başvuru yapmak isteyen kişiler eğer liste yöntemi ile tercih edilecek bir alana başvuru gerçekleştirecekse İŞKUR'dan meslek danışmalığı hizmeti alması ve o işe yönlendirilmesi lazım. Bununla beraber liste yönteminde adaylara yapılacak mülakat ile işe uygun olup olmadıklarına da bakılacak.

PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR

İŞKUR TYP üzerinden Milli Bakanlığı'na bağlı okullar, il-ilçe müdürlükleri, belediyeler ve hastaneler personel alımı yapıyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.