İşkur, Sanal Fuarlar Vasıtasıyla 10 Bin Kişiyi İşe Yerleştirdi

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, "Sanal fuarlarımız neticesinde, 10 bin 248 vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık ettik" açıklamasında bulundu.

İşkur, Sanal Fuarlar Vasıtasıyla 10 Bin Kişiyi İşe Yerleştirdi

İşkur, Sanal Fuarlar Vasıtasıyla 10 Bin Kişiyi İşe Yerleştirdi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Cumhurbaşkanlığı 180 Günlük İcraat Programı çerçevesinde sürdürülen, işveren ve iş arayanı sanal ortamda buluşturan 'Sanal İstihdam Fuarı' uygulamasının üçüncüsünü 26-27 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştireceklerini bildirdi.

"100'ü Aşkın Firma Dahil Olacak"

Uzunkaya, bugün başlayacak fuara ilgiden memnun olduklarını ifade ederek, "3'üncü Sanal İstihdam Fuarı'na 30 büyükşehirde faaliyet gösteren 100’ü aşkın firma dahil olacak. Sanal fuarımıza katılacak firmalar, 2019 yılı sonuna kadar en fazla işgücü talebinde bulunan firmalar arasından illerde belirlenen kontenjanlara göre seçildi" diye konuştu.

"10 Bin 248 Vatandaşımızın İşe Yerleştirilmesine Aracılık Ettik"

Uzunkaya, geleneksel olarak düzenlenen istihdam fuarlarından farklı olarak iş arayanlar ve işverenlerin sanal ortamda görüşme imkanı sağlayana fuarların her iki tarafa da zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan ve özel politika gerektiren grupların hizmete erişimini kolaylaştıran önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Uzunkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sanal İstihdam Fuarı uygulamasının ilkini 2-3 Mayıs tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirdik ve 117 firma katılım sağladı. Türkiye genelinde uygulanan ikinci fuarımızı ise 25-26 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Fuarımızda firmaların işe yerleştirme ve açık iş sayıları ile birlikte il müdürlüklerimizin tavsiyeleri dikkate alınarak şehir ve bölgeyle sınırlı kalmaksızın 50 firma seçildi. Sanal fuar süresince, iş arayan vatandaşlarımız tarafından 60 bin 639 adet öz geçmiş firmalara iletildi. Sanal fuarlarımız neticesinde, 10 bin 248 vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık ettik."

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR