İnşaat Yatırımlarında KDV İadesi Devam Edecek

İmalat sanayisi yatırımları üzerindeki KDV kaynaklı finansman yükünü gidermek için yatırım teşvik belgesi çerçevesinde düzenlenecek inşaat harcamaları için yüklenilecek KDV'nin iadesine yönelik uygulama 2020 ve 2021 yıllarında da devam edecek.

İnşaat Yatırımlarında KDV İadesi Devam Edecek

İnşaat Yatırımlarında KDV İadesi Devam Edecek

İmalat sanayisi yatırımları üzerindeki KDV kaynaklı finansman yükünü gidermek için yatırım teşvik belgesi çerçevesinde düzenlenecek inşaat harcamaları için yüklenilecek KDV'nin iadesine yönelik Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, imalat sanayisine yönelik yatırım teşvik belgesi kapsamında gerçekleştirilen yatırımlara ilişkin inşaat işleri nedeniyle yüklenilen ve indirim yoluyla giderilemeyen KDV'nin iade edilmesi, 2020 ve 2021 yıllarında yüklenilen KDV için de geçerli olacak.

Ayrıca, imalat sanayisine yönelik yatırım teşvik belgeleri çerçevesinde 1 Ocak 2020-31 Aralık 2022 döneminde yapılan yatırım harcamaları için bölgesel, büyük ölçekli ve stratejik teşvik uygulamaları kapsamında vergi indirimi desteğinde uygulanacak yatırıma katkı oranları da aynı şekilde devam edecek.

Karar, 1 Ocak 2020 itibariyle yürürlüğe girecek.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR