Yaşı küçük olmasına rağmen inşaatlarda amele olarak çalışmaya başlayan 37 yaşında olan Seyithan Sevgi, 6 - 7 sene önce çalışmak amacıyla gittiği İzmir’de başka iş bulamadığı için inşaatlarda ameleliğe devam etti.

TESİSİNDE KENDİ BİLE ÇALIŞIYOR

Her gün 400 metrekare parke imalatı yapılan tesisi ile Siirt’te bir model olduğunu söyleyen Seyithan Sevgi, "Daha önce inşaatta amale olarak çalıştım. İş kurmak için bir adım attım ve bu da parke taşı imalatı yapmaktı. Bu nedenle de KOSGEB’in yardımı ile bu işi başlattık.” dedi.

50 BİN LİRA HİBE, 100 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ

KOSGEB Siirt İl Müdürü Ömer Erkılıç, kurumun Proje Uzmanı Utku Arslan ile beraber imalat yapılan tesisi araştırdı. Ömer Erkılıç, Siirt’te böyle bir işe çok ihtiyaç duyulduğu amacı ile girişimciye destek olduğunu belirtti, "İş adamımızın iş fikri ile bize isteğini bildirdi. Siirt’te bu alanda pazar açığı bulunmaktaydı, ve bu ürün imal edilmiyordu. Özellikle şehir dışarısından gelen parke üretimi için bize başvuruda bulundu, biz de iş girişimi için eğitime dahil ettik Seyithan Sevgi’ye makine ekipmanı desteği alarak 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi desteğinde bulunduk.” ifadelerinde bulundu.