İngilizlerin Ulusal İstatistik Ofisi'nden yani ONS’dan yapılan bildiride yer alan veriye göre, devlette mayıs ayında aylık baza bakıldığı sırada sanayinin imalatı yüzde 0.4 olan yükselmenin beklentisi altında kaldığı gözlemlende ve yüzde 0.1 gerileme kaydettiği bilgisi alındı.

BEKLENTİLERİN ALTINDA

Mayıs ayında senelik baz alındığı sırada sanayi imalatı da yüzde 0.2 olan artış beklentisi ise beklentinin altında yer alarak yüzde 0.2 seviyelerinde yer aldı.
İngiltere devleti mayıs ayında aylık baz alındığında imalat sanayi üretiminde ise yüzde 0.5 olan beklentisinin altında gerçekleşmesiyle yüzde 0.2 azalma kaydetti. Senelik baz alındığında imalat sanayi üretiminin de yüzde 1 olan beklentisinin altında kalmasıyla yüzde 0.4 yükselme kaydetti.
İngiltere’de mayıs ayı içerisinde ticaretinde ki açık da 10.9 milyar sterlin olan beklenti üstüne çıkarak 11.9 milyar sterlin oranında gerçekleşmiş oldu.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Cumhurbaşkanlığı kaynağından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May ile telefonda görüştü. Konuşmada ikili ilişkilerin dışında bölgesel konular dahilinde Kıbrıs Konferansı'nın gidişatına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.