İngiltere, 2017’nin ilk dört ayında, beklenildiği gibi 16.9 milyar sterlin cari açık verdi.

ÖNCEKİ ÇEYREĞİN YARISINA KADAR ARTTI

Brexit’in oylamasından sonra devlet ekonomisi desteklenen tüketici harcaması, bundan önceki çeyreğin oranının yarısına kadar arttığı gösterildi.

Ulusal İstatistik Ofisi açıklamasının ardından 30 Haziran 2017 Cuma günü bilgisi verilen oranlara göre, İngiltere devletinin halkı için, kazançların şu zamana kadar görülmediği kadar düşük bir kısmını biriktirdiği aynı zamanda ise enflasyon düzenlemesi yapılmış tüketicinin kazançların üç çeyreğin üst üste gerilediği aktarıldı.

MODDY’S ÇİN AÇIKLAMASI 

Uluslararası kredi derecelendir kurumu Moody's'ten verdiği bilgiler altında, Çin devletinin GSYH’si bu yılın ocak ve mart ayları dönemi arasında, geçen senenin aynı aylarındaki döneme göre yüzde 6.9 artış kaydettiği hakkında bilgiler verdi.

Uluslararası kredi derecelendir kurumu yaptığı açıklamada, Çin devletinin yerel bölgelerde de ekonomisinin büyümesi geçtiğimiz seneye göre serileştiğinin altı çizildi, alandaki büyüme seviyeleri yüzde 2.4 ile yüzde 11 olduğu ifade etti.

Yerel yönetimde ekonomik kazancının bu senenin ilk çeyreği geçtiğimiz senenin aynı döneminde yüzde 11.7 artış gösterdiği bilgisi verildi. Açıklamada, arsa satışının da aynı aylarda yüzde 30 arttığı dile getirildi.